SSS

Çevrim İçi Başvuru Yaparak Interactive Brokers’da Yatırım Hesabı Açabilir miyim?

Çevrim içi başvuru yaparak Interactive Brokers‘da yatırım hesabı açabilirsiniz. Nasıl açacağınızı öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.


Back to Index

Çevrim İçi Başvuru Yaparak TD Ameritrade’de Yatırım Hesabı Açabilir miyim?

Çevrim içi başvuru yaparak TD Ameritrade‘de yatırım hesabı açabilirsiniz. Nasıl açacağınızı öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.


Back to Index

Çevrim İçi Başvuru Yaparak Webull’da Yatırım Hesabı Açabilir miyim?

Çevrim içi başvuru yaparak Webull‘da yatırım hesabı açabilirsiniz. Nasıl açacağınızı öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.


Back to Index

Hangi aracı kurumlarla yurtdışı piyasalara yatırım yapabilirim?

Hem yerel hem de uluslararası aracı kurumlarda yatırım hesabı açarak yurtdışı piyasalara yatırım yapabilirsiniz. Ak Yatırım, Garanti Yatırım, Gedik Yatırım, QNB Finansinvest, İş Yatırım, Halk Yatırım ve Deniz Yatırım gibi çok sayıda yerel firmada yatırım hesabı açmanız mümkün. Interactive Brokers, TD Ameritrade ve Webull gibi yurtdışı merkezli uluslararası aracı kurumlarda da çevrim içi başvuru yaparak hesap açabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için şu linki tıklayabilirsiniz.


Back to Index

Interactive Brokers Hesabımdan Banka Hesabıma Nasıl Para Gönderebilirim?

Interactive Brokers yatırım hesabınızdan Türkiye’deki banka hesabınıza EFT yaparak para transfer edebilirsiniz. Nasıl yapılacağını ayrıntılı olarak öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.


Back to Index

TD Ameritrade Hesabımdan Banka Hesabıma Nasıl Para Gönderebilirim?

TD Ameritrade yatırım hesabınızdan Türkiye’deki banka hesabınıza Wise hesabı açarak uygun maliyetle para transfer edebilirsiniz. Nasıl yapılacağını ayrıntılı olarak öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.


Back to Index

Yatırım hesabını açarken nakit hesap mı yoksa kredili işlemler (margin) hesabımı açmalıyım?

Hesap türünü, yatırım stratejinize ve ne kadar risk almak istediğinize karar vererek seçmeniz yerinde olacaktır. Nakit hesap, kredili işlemler hesabına göre daha az risklidir. Ancak, T+2 kuralı nedeniyle çok sık işlem yapan yatırımcılar için dezavantajlıdır. Diğer taraftan, kredili işlemler hesabıyla T+2 kuralından kurtulabilirsiniz. Ancak, bu hesap türünde de minimum varlık şartı ve gün içi işlemci olarak tanımlanma riski vardır. Detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.


Back to Index

Yurtdışı Aracı Kurumda ki Yatırım Hesabıma En Ucuz Şekilde Nasıl Para Transfer Edebilirim?

Eğer yatırım hesabınız Interactive Brokers‘da ise banka hesabınızdan şirketin Türkiye’deki vadesiz TL hesabına EFT yapabilirsiniz. Nasıl yapılacağını görmek için buraya tıklayabilirsiniz. Eğer yatırım hesabınız TD Ameritrade ve Webull gibi Türkiye’de banka hesabı olmayan ABD merkezli kurumda ise en uygun seçenek Wise hesabı açmanızdır. Wise hesabı açarak adınıza ABD’de kayıtlı banka bilgileri edinebilir ve ABD’de yaygın olarak kullanılan ACH sistemi veya “Direct Debit” yöntemiyle para yatırabilir ve çekebilirsiniz. Para transferi ile ilgili daha detaylı genel bilgi için buraya tıklayabilirsiniz. Nasıl Wise hesabı açacağınızı öğrenmek için ise şuraya tıklayabilirsiniz.


Back to Index

Yurtdışı piyasalara nasıl yatırım yapabilirim?

Yurtdışı hisse senedi ve tahvil piyasalarına yatırım yapabilmek için bir aracı kurumda yatırım hesabı açmanız gerekmektedir. Yatırım hesabınızı açtıktan sonra aracı kurumunuzun çevrim içi arayüzleri (masaüstü veya mobil telefon) ile istediğiniz finansal ürünü satın alabilirsiniz. Bu hizmeti sağlayan yurtiçi aracı kurumlar olduğu gibi, merkezi yurtdışında olan Interactive Brokers, TD Ameritrade gibi bazı aracı kurumlarda çevrim içi başvuru yaparak da yatırım hesabı açabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için şu linki tıklayabilirsiniz.


Back to Index
Digiprove sealCopyright secured by Digiprove © 2021 Pintidegiltutumluyum
Back to top