Pinti Değil Tutumluyum İçin Destek Aranıyor!

Pinti Değil Tutumluyum İçin Destek Aranıyor!

Pinti Değil Tutumluyum yaklaşık üç yıl yedi ay önce çevrim içi oldu. Hevesimi ve heyecanımı hala hatırlıyorum. İlk yazım “Merhaba!” başlıklıydı. İşin teknik kısmını ise Google’dan araştırarak öğrenmiştim. Gerçi sorun yaşadığımda hala aynı yöntemle yola devam ediyorum. Neyse, ilk başlarda harcadığım büyük emek ve sabır ve sizlerin ilgisiyle Pinti Değil Tutumluyum bloğunu belli bir düzeye getirebildim. Bununla birlikte, harcadığım büyük emeği bir kenara koyarsak, bu uğraşın belli bir maliyeti var. İşimi düzgün yapmayı sevdiğim için içerik barındırma ve benzeri hizmetleri de kaliteli hizmet sağlayan yurtdışı merkezli bir şirketten alıyorum. Üstelik zaman içinde bu maliyet artıyor. Biraz klişe olacak ama maliyetlerim dolarla! 🙂

En son maliyet artışı

Geçtiğimiz günlerde Haber Bülteni’ni yayınlamak için kullandığım Mailchimp‘te bedava kullanım hakkının sonuna geldim. Zira üye sayısı 500’e yaklaştı. Mevcut durumda da ayda en fazla iki kez üye olan okuyucularıma e-posta gönderebiliyorum. Yani kısa bir süre sonra paralı aboneliğe geçmem gerekiyor. Bu da ayda yaklaşık 30 dolar ilave maliyet anlamına geliyor.

İş ortaklarım

İşletme giderleri sorununa ilk bulduğum çözüm severek kullandığım Wise ve Interactive Brokers şirketlerinin bağlantılarını sizlerle paylaşmak oldu. Sağolsun aranızdan pek çok kişi de referans bağlantılarımı kullanarak hesaplarını açtılar. Bu sayede geçtiğimiz üç yılın giderlerini önemli ölçüde finanse edebildim. Destek sağlayan herkese çok teşekkür ediyorum. Ancak, bu yöntemler uzun vadede sürdürülebilir değil. Örneğin, Interactive Brokers bağlantımı kullanarak hesap açtığınızı varsayalım. Bu işlemden gelir elde edebilmek için açtığınız hesabın varlık büyüklüğünün en az on bin dolar olması ve bir yıl boyunca bu sınırın üstünde kalması gerekiyor. Bu şartlar sağlanırsa bir yıl sonra ödeme alabiliyorum. Ayrıca, bir sayı tavanı da var.

Sonuç olarak

İşletme giderlerini karşılayabilmek için siz değerli okyucularımın desteğine başvurmaya karar verdim. Pinti değil Tutumluyum sizin için faydalı, bilgilendirici ya da eğlenceli ise bana bir kahve ısmarlayarak destek verebilirsiniz! Dilerseniz Buy Me a Coffee üzerinden ayda sadece bir kahve ısmarlayarak üye olup, bu bloğu destekleyen 10 kişiden biri de olabilirsiniz. Buy Me a Coffee, içerik oluşturucuları desteklemek için abonelik veya tek seferlik bağışlar yapmanıza olanak tanıyan bir platformdur. Katkınızı barındırma, alan adı kaydı, e-posta hizmetleri ve benzeri diğer giderleri karşılamak için kullanacağım. Sizlerin desteği ile bloğun finansmanı sorununu arkada bırakmayı ve yazılarıma odaklanmayı umuyorum. Her türlü desteğiniz için şimdiden teşekkür ederim.

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere sağlıcakla kalın! 

Okuyucularıma Not

Pinti Değil Tutumluyum’a ilgi gösterdiğiniz için teşekkür ederim. Bu bloğu ayakta tutabilmek ve masraflarını karşılayabilmek için bağlı linkler kullanmaya karar verdim. Eğer burada yazdıklarımın size bir değer kattığını düşünüyorsanız, aşağıdaki linklere tıklayarak bana destek olabilirsiniz.

Ya da doğrudan bana bir kahve ısmarlayabilirsiniz: Buy Me a Coffee

Interactive Brokers ile 33 ülkede yer alan 135 piyasaya 23 farklı para birimi kullanarak erişebilirsiniz. Hisse senedi, tahvil, opsiyon, futures, FX ve fon işlemlerinizi çok düşük maliyetle yapabilirsiniz. Interactive Brokers hesabınıza para transferini Türkiye’de ki Türk Lirası hesabınızdan EFT yaparak gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için Interactive Brokers hesabı açın.

Digiprove sealCopyright secured by Digiprove © 2023 Pintidegiltutumluyum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top